Autor Tema: Repetitori koji se čuju u Crnoj Gori  (Pročitano 24178 puta)

Van mreže YU1TTA

  • korisnik
  • aktivan korisnik
  • *
  • Poruke: 135
  • Pozivni znak:
  • QTH: BOR
  • Klasa: 1
  • Radio klub:
Repetitori koji se čuju u Crnoj Gori
« poslato: 30.07.2014 22:10:20 »
Pošto sam bio par dana u Crnoj Gori na moru rećiću vam šta se od repetitora čuje u Budvi i okolini gde sam prolazio a nadam se da ce YU1PCD i YU7BG koji su takođe bili na moru dopuniti šta se još čuje od repetitora u Crnoj Gori na primorju.

Što se tiće same Budve u gradu je iz ruke sa pendrek antenom teško aktivirati i proći kroz bilo koji repetitor. što se tiće plaža tu je moguće aktivirati R3 i RU3(koga Crnogorci zovu i ako je na 438.675 MHz sa Shift-om od 7.6 MHz) sa Cetinja. Na primorju sam uspeo da čujem dva Italijanska repetitora R1x i R2x kroz koje takođe iz ruke nisam mogao da otvorim. Za ljubitelje PMR kanala u Budvi su najaktivniji 1, 4, i 6 kanal. što se tice prvog kanala interesantno je da pristaniste za jahte i ostale brodove koristi ovaj kanal, i što ne koristi neki od službenih kanala, na 4 i 6 kanalu su mahom Rusi koji verovatno koriste za neke potrebe ove kanale, ostali kanali su manje bili zastupljeniji.

Što se tiče severa Crne Gore tu su aktivni R4 na Bjelasici, dok R6 iz Bjelog Bolja i ako sam prolazio kroz to mesto nisam uspevao da otvorim i pitanje je da li radi. R0 u Podgorici odlicno radi. Ono što je interesantno je da svi Crnogorski repetitori imaju CW idetifikaciju. R5 iz Herceg Novog sam uspevao da otvorim par puta.

Voleo bih da me YU1PCD, YU7BG i ostali koji su na primorju bili dopune da bi ostali koji budu išli u Crnu Goru imali kompletnu listu repetitora kroz koje mogu proći, i čuti ih.